Goście i atrakcje

 

1. UMYSŁ PRZYŁAPANY
– wystawa interaktywna Centrum Nauki Kopernik

Czy otaczający nas świat jest rzeczywiście taki, jakim go postrzegamy? Umysł Przyłapany –  to nowa objazdowa wystawa Centrum Nauki Kopernik, która zastawia pułapki na umysł i pozwala go przyłapać na różnych sztuczkach.

Na podstawie zmysłów nasz mózg buduje obraz otaczającego świata. Jak radzimy sobie z ogromną ilością bodźców, docierających z otoczenia? Z natłoku informacji mózg selekcjonuje i wybiera najistotniejsze. Jednak ulega wpływom emocji o wiele bardziej, niż zdajemy sobie z tego sprawę. Zgaduje, kombinuje, szuka związków, manipuluje pamięcią.

Umysł przyłapany to 13 – 15 interaktywnych eksponatów, pozwalających przetestować swoją pamięć, refleks, spostrzegawczość, czy sprawność ruchową. Ukazuje wybrane aspekty  procesu poznawania świata, działanie zmysłów i mózgu.

ukryte_obrazy
źródło: Centrum Nauki Kopernik

Szczegóły na stronie www.kopernik.org.pl

CNK_PWSZ_plakat

 • WYSTAWA INTERAKTYWNA
  Na wystawę zapraszamy uczniów szkół ponadgimnazjalnych. UWAGA! WYMAGANA REZERWACJA
  tel. 67 352 26 01 lub e-mail: festiwal@pwsz.pila.pl
  – miejsce: HALA SPORTOWA (bud. K)
 • POKAZY
  Wszystkich – bez względu na wiek i bez rezerwacji – zapraszamy na  OTWARTE POKAZY NAUKOWE Centrum Nauki Kopernik, które odbędą się w godzinach:
  - 10.30
  – 11.30
  – 13.45
  - miejsce: AUDITORIUM MAXIMUM (bud. F) 

2. KAROLINA I ALEKSANDER KLAJA
podróżnicy wyróżnieni prestiżową nagrodą KOLOSY 2014

- spotkanie w piątek 24 kwietnia o godz. 18.00 w sali konferencyjnej (bud. C) – WSTĘP WOLNY

P5300286źródło: www.sites.google.com/site/inkaolopl

Od kilku lat udaje nam się wyruszyć w mniejszą lub większą podróż. Cieszą nas zarówno te kilkudniowe w góry i te kilkunastomiesięczne rowerowe na wschód, ważne, że docieramy do celu o własnych siłach. Nie jesteśmy niewolnikami najnowszej techniki i zwolennikami wielu udogodnień, uważamy, że ważniejsze są chęci.
- Inka

W trakcie naszych wycieczek staramy się wcielać w życie hasło „razem można więcej”, poprzez środki transportu napędzane wspólnymi siłami – tandem i kajak „dwójka”. Tym sposobem udało nam się dopłynąć z rodzinnego miasta do samego Morza Bałtyckiego, dojechać do Kijowa, zwiedzić kawałek Białorusi, a także zobaczyć różne ciekawe miejsca w bliższej i dalszej okolicy.
- Olo

Nagrody:

Tandemem-przez-Azję

Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. St. Staszica w Pile